Kurumsal

Selin Otomotiv


Selin Otomotiv Arif Ölmez ve Nihat Ölmez tarafından 1989 yılında Ankara Ata Sanayi’de kurulmuştur. Hizmetini şu anda Ostim Organize Sanayi Sitesi’nde ağır vasıta grubuna yönelik toptan oto yedek parça satışı üzerine sürdürmektedir.

Şirketin Ankara Ostim’ de bulunan merkezinin yanı sıra, Konya, Samsun ve İzmir’de home office çalışan personelleri ile pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülkemizin sektörünün önemli firmalarından Dönmez Debriyaj, Aktaş Süspansiyon körükleri, EKU fren diski ve kampanaları, Maysan amortisörleri başta olmak üzere ağır vasıta sektöründe üretim yapan firmaların bazılarının bayiliğini yapmaktadır.

Şirketimiz kurulduğu günden beri, ürün portföyünü sınırlı tutarak faaliyetini sürdürmeyi prensip edinmiş ve bu yolla istikrarlı bir satış ve ciro gerçekleştirmiştir. Burada da amaç, her yıl ürün çeşitliliğini değiştirmek değil, aksine yıllarca artarak devam eden satışının gerçekleştirilmesidir.

Selin Otomotiv bünyesindeki 750 aktif müşterisine doğru, çabuk ve güvenilir hizmet vermeyi amaçlar. Şirketin en önemli ilkelerinden birisi dürüst satıcı olmaktır. Bununla birlikte güvenilir olmak, kaliteli ürünü iyi fiyata sunmak, hızlı ve zamanında cevap verebilmek, yeterli stokla çalışabilmek ve hizmet verdiği meslektaşlarının taleplerini en kısa sürede yerine getirebilmek firmanın genel prensipleridir.

Selin Otomotiv Limited Şirketinin dışında bünyesinde bulunan diğer şirketleri ile ithalat, ihracat ve taşımacılık sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.